Naučte se jezdit na koni

Hlavním zaměřením je přiježdění a výcvik koní i pokročilá práce s koňmi. Základem je individuální přístup a úprava výcviku podle momentálních schopností a potřeb jezdce i koně.

Jezdecký výcvik a výcvik koně

V současné době mám v permanentním výcviku šest koní, s dalšími pracuji externě. Obecně lze mou práci rozdělit na dvě roviny. Výcvik koní a výcvik jezdců.

Mé úspěchy

Sandra Doležalová - Foto

Co nazvat největším úspěchem? Tento pojem je značně relativní, neboť se neustále mění. Před „dávnými časy“ to bylo první nasednutí na koně, první vyjížďka bez pádu, první zvládnutý cvik, koupě prvního koně či první úspěšné představení s potleskem diváků…

Dnes bych na tuto otázku odpověděla tak, že mým dosavadním největším úspěchem je to, že jsem tam, kde jsem. Vlastním fungující firmu, která se opírá o zkušený tým spolupracovníků, a mám trvalou podporu ve stabilním a profesionálním zázemí.

Co může být v pracovním životě větším úspěchem než to, že se koníček promění v povolání? V této větě slovo „koníček“ dokonce dostává svůj specifický význam. Já mohu říct, že se mi to podařilo. Docílení tohoto stavu mě samozřejmě stálo spoustu úsilí při překonávání překážek, omylů, trpělivé práce a odříkání.

Každý nově zvládnutý cvik, spokojený svěřený kůň, žák činící pokrok ve výuce nebo nadšený majitel koně mě naplňují pocitem, že svou práci dělám dobře. A to je pro mě definice pojmu „úspěch“…

Sandra Doležalová CV

Sandra Doležalová

S koňmi vystupuji od roku 2001. V současné době působím jako lektorka přirozené komunikace s koňmi a výcviku koní pro show. Dále mám angažmá jako kaskadérka a šermířka v profesionálních kaskadérských a divadelních společnostech. S koňmi vystupujeme na show u nás i v zahraničí. Přečíst celé CV.

FaceBookTwitterYouTube