Naučte se jezdit na koni

Hlavním zaměřením je přiježdění a výcvik koní i pokročilá práce s koňmi. Základem je individuální přístup a úprava výcviku podle momentálních schopností a potřeb jezdce i koně.

Jezdecký výcvik a výcvik koně

V současné době mám v permanentním výcviku šest koní, s dalšími pracuji externě. Obecně lze mou práci rozdělit na dvě roviny. Výcvik koní a výcvik jezdců.

Permanentní výcvik koní

Sandra Doležalová a Feron - Foto

Koně jsou ustájeni na místě, kde s nimi mohu denně pracovat a věnovat jim potřebný čas. Tento způsob preferuji u mladých koní nebo u méně zkušených majitelů.

Je tedy vhodný při základním výcviku, výcviku práce ve volnosti, přípravě pro práci pro film a bitevní scény a při jiných dlouhodobých záležitostech.

 

 


Externí výcvik koní

kůň je ustájen u svého majitele, který s ním provádí hlavní část výcviku. Ke koni dojíždím cca 2 x týdně a společně s majitelem odstraňujeme případné chyby, provádíme konzultace a hledáme a určujeme hlavní směry dalšího výcviku.

Tento model se nám osvědčil u pokročilejších majitelů, kteří buď prošli mými kurzy, nebo načerpali zkušenosti jinde. Naprostým základem obou způsobů výcviku je ale individuální přístup a mít na všechno dostatek času.


Výcvik jezdce

Comming soon

Vyučuji naprosté začátečníky i pokročilé jezdce, kteří se chtějí zdokonalovat např. v práci ze země a v práci ve volnosti. Výuka probíhá na venkovní jízdárně. Pro mírně pokročilé jsou připraveny vyjížďky do kouzelného terénu v okolí.

Pro pokročilejší jezdce nebo zájemce o aktivní reenactment poskytujeme hodiny základů šermu na koni a kaskadérské minimum pro práci na koni. Připravíme vás na situace, které jezdce mohou potkat při rekonstrukcích bitev, naučíme vás tyto situace řešit a bezpečně ovládat zbraně při jízdě na koni.

Dámy, které chtějí jezdit jako dámy, mohou získat dovednost v jízdě v dámském sedle. O dámském sedle si můžete přečíst také zde.

Sandra Doležalová CV

Sandra Doležalová

S koňmi vystupuji od roku 2001. V současné době působím jako lektorka přirozené komunikace s koňmi a výcviku koní pro show. Dále mám angažmá jako kaskadérka a šermířka v profesionálních kaskadérských a divadelních společnostech. S koňmi vystupujeme na show u nás i v zahraničí. Přečíst celé CV.

FaceBookTwitterYouTube