Nechte si vycvičit koně

Hlavním zaměřením je přiježdění a výcvik koní i pokročilá práce s koňmi. Základem je individuální přístup a úprava výcviku podle momentálních schopností a potřeb jezdce i koně.

ISLAND – jezdecký výcvik a vystoupení Equidance

ISLAND - Jindřich VIII., první patron koňských dostihů, založil královský chov v Hampton Courtu, kde choval berberem ovlivněné španělské a italské koně. Tato zvířata byla křížená s domácím chovem „závodních koní“.

Anglický plnokrevník – krátká historie plemene

Island – kříženec ČT s plnokrevníkem - Foto

Země původu: Anglie
Typ: dostihový kůň
Barvy: hnědák
Výška 157 cm


Foto 2

 


Historie

Anglický plnokrevník vznikl v 17. a 18. století v Anglii, aby uspokojil vášeň šlechty a jejich králů pro koňské dostihy. Slovo „plnokrevník“ se objevilo v roce 1821, ve 2. svazku plemenné knihy (General Stud Book).

Vývoj celé populace plnokrevníků se pojí s dovozem tří orientálních koní: Byerleye Turka, Darley Arabiana a Godolphina (podle jedněch arab, podle jiných berber). Jindřich VIII., první patron koňských dostihů, založil královský chov v Hampton Courtu, kde choval berberem ovlivněné španělské a italské koně. Tato zvířata byla křížená s domácím chovem „závodních koní“.

O „závodní koně“ měli pozdější monarchové veliký zájem, zejména za Karla II. v r. 1660 dostaly dostihy i chov koní nový impuls. Na tomto základě pak vznikl plnokrevný dostihový kůň.

Obrazová encyklopedie koní: Helena Kholová,CSc. a Doc.ing. Jaromír Dušek,DrSc.


Povaha

Především rychlost, bojovnost a psychická odolnost.


Konstituce

Hlava je delší, užší, ušlechtilá a je zavěšena na dlouhém, nízko nasazeném krku. Zadní nohy jsou dlouhé, s dobře utvářenými hlezenními klouby, takže umožňují maximální sílu odrazu.


Současné využití

Dostihy :o)

Sandra Doležalová CV

Sandra Doležalová

S koňmi vystupuji od roku 2001. V současné době působím jako lektorka přirozené komunikace s koňmi a výcviku koní pro show. Dále mám angažmá jako kaskadérka a šermířka v profesionálních kaskadérských a divadelních společnostech. S koňmi vystupujeme na show u nás i v zahraničí. Přečíst celé CV.

FaceBookTwitterYouTube