Nechte si vycvičit koně

Hlavním zaměřením je přiježdění a výcvik koní i pokročilá práce s koňmi. Základem je individuální přístup a úprava výcviku podle momentálních schopností a potřeb jezdce i koně.

FURIOSO – jezdecký výcvik a vystoupení Equidance

FURIOSO - Furioso zplodil 95 hřebců, kteří se uplatnili v mnoha císařských hřebčínech. Linie North Star a Furioso se chovaly odděleně až do r. 1885, kdy se začaly mezi sebou „křížit“. Nakonec získal převahu Furioso.

Furioso – krátká historie plemene

Feron – Moravský teplokrevník - Foto

Země původu: Maďarsko, hřebčín Mezöhegyesi
Typ: všestranný jezdecký kůň
Barvy: hnědák, bělouš
Výška 163 cm


Foto 2

 


Historie

Furioso a Nonius jsou první plemena odchovaná v Maďarsku v 19. století. Furioso nebo Furioso – North Star, vznikl v Mezöhegyesi, a to na základě klisen Nonia.

Furioso a North Star byli dva angličtí plnokrevníci, hřebci dovezení do Mezöhegyesi v letech 1841 a 1844. Furioso zplodil 95 hřebců, kteří se uplatnili v mnoha císařských hřebčínech. Linie North Star a Furioso se chovaly odděleně až do r. 1885, kdy se začaly mezi sebou „křížit“. Nakonec získal převahu Furioso.

Nyní je Furioso prvotřídní jezdecký kůň a v mnohém se blíží plnokrevníkovi. Je to také výborný sportovní kůň. Chová se od Rakouska po Polsko.

Obrazová encyklopedie koní: Helena Kholová,CSc. a Doc.ing. Jaromír Dušek,DrSc.


Povaha

Vynikající jezdecký kůň, velmi kvalitní, odolný, skromný, zdravý, otužilý a inteligentní


Konstituce

Hlava je mnohem ušlechtilejší a typem se blíží hlavě plnokrevníka. Výška je 163 cm. Má výrazný kohoutek.


Současné využití

Výborný sportovní kůň jak pod sedlem, tak v zápřeži.

Sandra Doležalová CV

Sandra Doležalová

S koňmi vystupuji od roku 2001. V současné době působím jako lektorka přirozené komunikace s koňmi a výcviku koní pro show. Dále mám angažmá jako kaskadérka a šermířka v profesionálních kaskadérských a divadelních společnostech. S koňmi vystupujeme na show u nás i v zahraničí. Přečíst celé CV.

FaceBookTwitterYouTube