Nácvik cirkusových prvků

Hlavním zaměřením je přiježdění a výcvik koní i pokročilá práce s koňmi. Základem je individuální přístup a úprava výcviku podle momentálních schopností a potřeb jezdce i koně.

Cirkusové prvky s koňmi

Jsou specifickou částí výcviku koní. A to proto, že tyto cviky nevyužíváme při běžné práci s koněm, ale při představeních a show.

Nácvik cirkusových prvků Foto

Kombinace těchto cviků a prvků dodává našim produkcím tu správnou šťávu. Výhodou je, že jejich předvedení většinou není náročné na prostor. Samozřejmě platí, že ne každý kůň je schopen naučit se každému prvku.

Je to dáno dispozičními předpoklady, fyzickými nebo psychickými. Ať už je to leváda, pasáda, vystoupení na stoličku, položení, posazení, vzepnutí, španělský krok, úklona či kompliment, stále zde platí nejdůležitější zásada pro práci s koněm – trpělivost.

 

 

 


Cirkusové prvky / Foto
Cirkusové prvky / Foto
Cirkusové prvky / Foto
Cirkusové prvky / Foto
Cirkusové prvky / Foto
Cirkusové prvky / Foto
Cirkusové prvky / Foto

Sandra Doležalová CV

Sandra Doležalová

S koňmi vystupuji od roku 2001. V současné době působím jako lektorka přirozené komunikace s koňmi a výcviku koní pro show. Dále mám angažmá jako kaskadérka a šermířka v profesionálních kaskadérských a divadelních společnostech. S koňmi vystupujeme na show u nás i v zahraničí. Přečíst celé CV.

FaceBookTwitterYouTube